Jesteśmy na Google+
Facebook

Historia

Jesteśmy firmą kontynuującą tradycję najstarszej w Polsce firmy zajmującej się produkcją urządzeń spawalniczych. Produkcja pierwszych spawarek przypada na lata 60.

Firma ASPA, z której się wywodzimy, posiadała wówczas swój drugi zakład produkcyjny w Opolu (z którego w późniejszych latach wykształciły się Opolskie Zakłady Aparatury Spawalniczej - OZAS).

Już w 1995 roku powstają pierwsze inwertorowe urządzenia. Na powyższych zdjęciach można obejrzeć spawarki klientów, z lat 90-tych.

Od 1999 roku ASPA współpracuje z włoską firmą STEL, która seryjną produkcję urządzeń spawalniczych rozpoczęła w 1979 roku. Dzięki ścisłej współpracy firmy uzyskały bardzo stabilna pozycję w większości krajów Europy, Ameryki oraz Afryki Południowej. Poniżej zdjęcia z największych międzynarodowych targów spawalnictwa w Essen.

W 2005 roku z ASPY S.A. wydziela się spółka zajmująca się wyłącznie spawalnictwem po nazwą Zakład Aparatury Spawalniczej ASPA Sp z o.o. Obecnie firma ASPA sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu jest jednym z liderów branży spawalniczej, klienci doceniają kilkudziesięcioletnią tradycję firmy, doskonałe produkty, a także obsługę posprzedażną oraz wykwalifikowany i doświadczony personel. Należy też wspomnieć o serwisie spawarek, który jest jednym z najprężniej rozwijających się serwisów w Europie środkowej. Od 2014 roku wraz ze zmianą siedziby firmy zmieniona została nazwa na Wrocławskie Zakłady Aparatury Spawalniczej WROZAS Sp. z o.o. Obecna siedziba znajduje się przy ul. Kaczeńcowej 12, Wrocław (wyjazd na Oborniki Śląskie).

 

 

Siedziba firmy WROZAS Sp z o.o. - Polska                                    Siedziba firmy STEL - Włochy

 

NASZE KORZENIE WYWODZĄ SIĘ Z FIRMY ASPA działającej od 1945r.
 

1945 utworzenie przedsiębiorstwa na bazie niemieckiej fabryki wodomierzy, produkcja wodomierzy, odlewów żeliwnych oraz produkcja na potrzeby wojskowe

1960 rozpoczęcie produkcji silników do sprzętu AGD

1962 rozpoczęcie produkcji sprzętu spawalniczego

1969 rozpoczęcie produkcji zgrzewarek rezystancyjnych

1970 utworzenie oddziału produkcji spawarek w Opolu- późniejszy OZAS

1991 przekształcenie przedsiębiorstwa państwowego ASPA w spółkę akcyjną

1995 rozpoczęcie produkcji spawarek inwertorowych

2000 przejście przedsiębiorstwa w ręce prywatne

2003 wydzielenie ze struktur ASPY Zakładu Aparatury Spawalniczej ASPA Sp. z o.o.

2005 ZAS ASPA Sp. z o.o. pozyskuje branżowego inwestora strategicznego firmę STEL srl

2006 rozwój technologii inwertorowej

2007-2010 wprowadzenie na rynek polski urządzeń do pracy w ciężkich warunkach, tj. kopalnie, stocznie, cementownie

2011 udoskonalenie obsługi serwisowej- nowoczesny serwis techniczny

2013 zmiana siedziby firmy na Wrocław, ul. Kaczeńcowa 12

2014 zmiana nazwy firmy z ZAS ASPA Sp. z o.o. na Wrocławskie Zakłady Aparatury Spawalniczej WROZAS Sp. z o.o.

 

Nowoczesne urządzenia spawalnicze to specjalność firmy Wrocławskie Zakłady Aparatury Spawalniczej WROZAS sp. z o.o. Firma dostarcza na rynek niezawodne spawarki służące do spawania rozmaitymi metodami.

Są wśród nich spawarki TIG, MIG, MAG, MIG MAG - przeznaczone do profesjonalnych prac spawalniczych, również w ciężkich warunkach, np. w górnictwie, przemyśle stoczniowym, petrochemicznym, zbrojeniowym czy na pustyni.

Wyróżnia je precyzja pracy oraz doskonałe powtarzalne wyniki i bezawaryjna praca.

Poznaj nas »